ADANA 25 °C
En Düşük 20 °C
En Yüksek 28 °C
Karakter Boyutu :
Adana'da Yüzme Kursları

Adana'da Yüzme Kursları

23 Temmuz 2013 10:00 SalıAdana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nce açılan yüzme kurslarının birince döneminde 300 öğrenciye yüzme öğretildi.

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nce açılan yüzme kurslarının birince döneminde 300 öğrenciye yüzme öğretildi. Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Yüzme Koordinatörü Nesrin Olgun Arslan, kursların Rıza Salih Saray ve Atatürk Yüzme Havuzu'nda sürdüğünü belirtti.

İlk dönemde yaklaşık 300 kişiye yüzme öğretildiğini, ikinci dönemde ise bu sayının 310 olacağını bildiren Arslan, 6-15 yaş arasındaki öğrencilere yüzme tekniğinin yanı sıra sporcu sağlığı ve beslenmesi konusunda da eğitim verdiklerini ifade etti.

Arslan, havuzların temizlik ve hijyenik bakımdan oldukça iyi durumda olduğunu, periyodik aralıklarla su analizlerinin yapıldığını vurgulayarak, şunları kaydetti: 

"Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Fazlı Bayram Hadi, yüzme branşına çok büyük önem ve destek veriyor. Bu nedenle her konuda öğrencilerin sağlığını ön planda tutuyoruz. Ayrıca, önce iyi insan, sonra da iyi sporcu olmaları konusunda çaba gösteriyoruz. Sporcularımıza, Cevdet Altuğul, Ahu Tütün Irmak, Halime Acet, Gizem Avcı, Doğangüneş Altuk, İbrahim İldeniz, Volkan Erol, Ece Yörüsün ve Abdullah Uyanık'ın nezaretinde yüzme öğretiliyor. Kursa katılanlar arasından iyi bir eğitimle yüzücü adayı çıkabilir. Böylece bu öğrenciler kulüplere kazandırılacak."

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (1881) defa okunmuştur.

ETİKETLER

ADANA - YÜZME

ADANA - HABERLERİ