ADANA 25 °C
En Düşük 20 °C
En Yüksek 28 °C
Karakter Boyutu :
Kardeş çocuklarına kanlı pusu

Kardeş çocuklarına kanlı pusu

15 Temmuz 2013 08:37 Pazartesi55 yaşındaki Rasim Uzun ile oğlu 27 yaşındaki Davut Uzun öldürüldü, 17 yaşındaki oğlu Savaş Uzun ise ağır yaralandı.

Olay, Ceyhan'a bağlı Akdam Köyü'nde dün akşam meydana geldi. Uzun ailesinde kardeş ve amca çocukları arasında arazi konusunda, bir süredir devam eden anlaşmazlık nedeniyle, 40 yaşındaki Ethem Beyaz Uzun köy yolunda pusu kurdu. Motosikleti ile tarlaya giden Rasim Uzun ve oğlu Davut Uzun'un yolunu kesen Ethem Beyaz Uzun, tabanca ile ateş açtı.

Yakın mesafeden vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan baba ile oğlu kanlar içinde yere yığıldı. Silah seslerini duyan Savaş Uzun da olay yerine geldi. Olay yerinde, kanlar içindeki babası ve ağabeyini gören Savaş Uzun ne olduğunu anlamaya çalışırken, Ethem Beyaz Uzun'un silahından çıkan kurşunların hedefi oldu. Savaş Uzun da başından, sol kol ve göğsünden yaralandı. 

Köylülerin ihbarı üzerine sevk edilen jandarma ve 112 Acil servis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen ekiplerin yaptığı kontrolde, Rasim ve oğlu Davut Uzun'un öldüğü belirlendi. Ağır yaralı olan Savaş Uzun ise Ceyhan Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Hayati tehlikesi bulunan Savaş Uzun ameliyata alındı. 

Olay yerinde ölen baba ve oğlun cesetleri yapılan ön otopsi ardından Ceyhan Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olay yerindeki yakınları ise, fenalık geçirdi. Ceyhan Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler başka olayın meydana gelmemesi için köyde tampon bölge oluştururken, cinayetin ardından kaçan Ethem Beyaz Uzun'un yakınması için çalışma sürüyor. 

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (8139) defa okunmuştur.

ETİKETLER

adana - saldırı - cinayet

ADANA - HABERLERİ