ADANA 25 °C
En Düşük 20 °C
En Yüksek 28 °C
Karakter Boyutu :
Taziye evinde Başkana darp girişimi

Taziye evinde Başkana darp girişimi

03 Ağustos 2013 12:57 CumartesiKazım Özgan, taziye ziyaretine gittiği evde aile bireyleri tarafından darp edilmek istendi.

Adana'nın Kozan ilçesinde Belediye Başkanı Kazım Özgan, taziye ziyaretine gittiği evde aile bireyleri tarafından darp edilmek istendi. Ardından başkanın korumaları ile aile bireyleri arasında arbede yaşandı. Taraflar birbirlerinde şikayetçi oldu.

Alınan bilgiye göre, Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Mahmutlu Mahallesi'nde iftar yemeği programı düzenledi. Programın ardından Özgan, mahallede yaşayan ve bir süre önce yakınlarını kaybeden Özyürek ailesine taziyede bulunmak için evine gitti. Ziyarette, Özgan'ın göreve geldiğinde işten çıkardığı öne sürülen aile üyelerinden eski belediye çalışanı Ali Özyürek ile oğlu Burak Özyürek, Başkan Özgan'a tepki gösterdi. Tartışma, kavgaya dönüşürken, Özgan ve resmi koruma görevlisi polis memuru N.Y, kavganın ardından olay yerinden ayrıldı. Kavgada yumruk ve sandalye ile darp edilerek hakarete uğradıklarını iddia eden Zeynep, Ali, Burak ve Mehmet Özyürek Kozan ilçe Emniyet Müdürlüğüne giderek Özgan'ın resmi koruma görevlisi N.Y. hakkında şikayetçi oldu. Kozan Devlet Hastanesinde rapor alan Özyürek ailesi üyeleri, hastane çıkışında gazetecilere yaptıkları açıklamada, Özgan'ın geciken taziye dileğini geri çevirdiklerini, gösterdikleri tepki üzerine de koruma görevlisi tarafından darp edildiklerini iddia ettiler.

CHP İLÇE BAŞKANI OLAY HAKKINDA BİLGİ ALDI

CHP Kozan ilçe Başkanı Yusuf Karavelioğlu da aileyi adli rapor almak için geldikleri hastanede ziyaret etti ve polis merkezine giderek olay hakkında bilgi aldı. Daha sonra konuyla ilgili partisinin ilçe binasında basın toplantısı düzenleyen Karavelioğlu, saldırıya uğradığı iddia edilen Zeynep Özyürek'in partisinin ilçe kadın kolları yönetim kurulu üyesi olduğunu söyledi.

KORUMA DA EMNİYETE GİDEREK ŞİKAYETÇİ OLDU

Öte yandan Kozan Belediye başkanı Kazam Özgan'ın koruması N.Y de Kozan Devlet Hastanesi'ne giderek darp raporu aldığı ve kendisine saldırı yapıldığı vücudunun çeşitli yerlerinde darp izlerinin olduğu, saldırganlardan şikayetçi olduğu öğrenildi.

BELEDİYE'NİN RESMİ SİTESİNDEN AÇIKLAMA

Kozan Belediyesi ise resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, Belediyenin ramazan boyunca her mahallede verdiği iftarların birinde istenmeyen bazı olaylar meydana geldiği belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Belediye Başkanımız Kazım Özgan, taziyede bulunmak üzere gittiği evin önünde ev sahibi Ali Özyürek ile tokalaşması esnasında Burak Özyürek isimli genç tarafından darp edilmek istendi. Korumalar tarafından müdahale edilen Burak Özyürek'in, koşarak evden silah getirmesi üzerine Ali Özyürek de eline geçirdiği bıçaklarla tehditler savurmaya başladı. Kısa sürede olay yerinden uzaklaştırılan başkanımızın ardından şahsına ve Belediyemiz çalışanlarına küfürler yağdıran saldırganlar, iftar için hazırlanan masa ve sandalyeleri dağıtarak ortalığı savaş alanına çevirdiler. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, saldırganları yatıştırmaya çalışsa da kalabalığa ağzı alınmayacak şekilde küfretmelerine kimse engel olamadı."

Olayın ardından Özgan'ın evden ayrıldığı ve verdiği talimatla belediye personelinin hiç kimseye müdahale etmediği çıkan arbedede yere düşerek yaralanan Zeynep Özyürek'in Özgan'ın korumaları tarafından darp edildiği iddiasının ise doğru olmadığı kaydedild

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (8458) defa okunmuştur.

ETİKETLER

adana - kozan - başkan

ADANA - HABERLERİ