ADANA 25 °C
En Düşük 20 °C
En Yüksek 28 °C
Karakter Boyutu :
Adana'da 2'si kardeş 3 kişi boğuldu

Adana'da 2'si kardeş 3 kişi boğuldu

12 Ağustos 2013 10:54 PazartesiCeyhan İlçesi'nde nehre giren tarım işçisi kız kardeşler öldü.

Yumurtalık İlçesi'nde ise kayıkla denize açılan bir kişi balık tutarken dengesini kaybedip suya düşünce boğuldu. 

Hatay'ın Erzin İlçesi'nden gelip, Ceyhan'daki tarım alanlarında ailesiyle birlikte çalışan 17 yaşındaki Rabia ve 16 yaşındaki Ayşe Cirik kardeşler, Mercimek Beldesi yakınlarında TİGEM'e ait tarlada çalışırken sıcaktan bunalınca Hastal mevkiinden Ceyhan Nehri'ne girdi. Yüzme bilmediği belirtilen kız kardeşlerden bir süre sonra çırpınıp, çığlıklar atarak yardım istedi. Nehrin kıyısında mola veren arkadaşları, çığlıklara koştu, ancak kız kardeşler gözden kayboldu. Tarım işçileri, durumu jandarmaya ve ailesine haber verdi. Jandarmanın yönlendirmesiyle Sivil Savunma ve AFAD ekipleri olay yerine çağrıldı. Ekiplerin çalışması sonucu iki kız kardeşin cansız bedenlerine yaklaşık iki saat sonra ulaşıldı.

Nehir kenarında arama çalışmalarını izleyen tarım işçileri ve talihsiz kardeşlerin ailesi cansız bedenler sudan çıkarılırken sinir krizi geçirdi. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolda yaşam belirtisi olmadığı belirlendi ve cesetler otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Öte yandan dün akşam saatlerinde Yumurtalık İlçesi'ne bağlı Küçük Yumurtalık Köyü'nden arkadaşlarıyla birlikte balık tutmak için kayıkla denize açıla 35 yaşındaki Ramazan İnaltekin, dalgaların sarstığı tekneden dengesini kaybederek, denize düştü. Havanın karanlık olması nedeniyle aramalardan sonuç alınamayan Ramazan İnaltekin'in cesedi sabah saatlerinde Adalar mevkiinde karaya vurmuş halde bulundu.

Jandarma ekipleri her iki boğulma olayını araştırırken, olaylarla ilgili tahkikat sürüyor.

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (9647) defa okunmuştur.

ETİKETLER

adana - yumurtalık

ADANA / YUMURTALIK - HABERLERİ